۰۱ دی ۱۳۸۹

New Year's Eve in Batumi

برای آن دسته از علاقمندانی که در تدارک سفر به کشورهای همسایه برای گذاراندن تعطیلات سال نوی میلادی و کریسمس هستند و گوشه نظری هم به برنامه های فرهنگی-هنری دارند پیشنهادی جالب و متنوع برای سفر به گرجستان و شهر ساحلی باتومی دارم.
براساس اعلام دفتر فرهنگی شهرداری شهر باتومی، برنامه های شاد و فرهنگی از 25 دسامبر تا 7 ژانویه برای شهروندان و مهمانان این شهر اجرا خواهد شد.

31 دسامبر، ساعت 23
کنسرت در کنار درخت کاج اصلی شهر در میدان اروپا (ملقب به میدان پیزا) با حضور چهره های شاخص هنری گرجستان و بین المللی شروع می شود. آندرا بوچلی خواننده تنور معروف ایتالیایی برای اولین بار در گرجستان در شب سال نو برای دوستداران و علاقمندان خود خواهد خواند. او همچنین با خانم ها جولیا نوویکوآ و سوپو نیژارادزه ترانه های دوتایی مختلفی همچون The prayer و time to say goodbye را اجرا خواهد کرد.
همچنین خانم نینو آنانیاشویلی- پریما بالرین گرجستان و خانم النا گدواناشویلی-ورزشکار قهرمان و "حرکات موزون" پاتیناژ گرجستان به اجرای برنامه های هنری خود خواهند پرداخت.
همچنین در این کنسرت گروه های رقص و آواز فولکلریک شماره یک گرجستان همچون "سوخیشویلی" و "روستاوی" و گروه هنری دولتی آدجارا برنامه های متنوعی اجرا خواهند کرد.

2 ژانویه، از ساعت 13
کارناوال شادی در میدان اروپا و خیابان آباشیدزه. اجرای برنامه های متنوع هنری- آواز، رقص، مسابقات و سرگرمی ها. معرفی صنایع دستی، غذا و آشپزی و هنرهای مردمی مناطق مختلف منطقه آدجارا. کنسرت در کنار درخت کاج میدان اروپا

البته ناگفته نماند که در تفلیس نیز در میددان اصلی شهر کنسرت موسیقی با حضور هنرمندان گرجی برگزار خواهد.
یادآوری می کنم که پروازهای مستقیم تهران-تفلیس توسط Georgian Airways از مدتی پیش برقرار می باشد و شما به راحتی می توانید حتی برای سفری کوتاه 4 روزه و برای حضور در این برنامه های شاد و هنری برنامه ریزی کنید.